Разлика помеѓу преработките на „Кардинал“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
- Секој кардинал има право на плата доколку неговите лични пригоди не му се доволни
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Ватикан|Г]]
[[Категорија:Христијански верски водачи]]