Разлика помеѓу преработките на „Аристофан“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Одбиени последните 2 промени во текстот и вратена ревизијата 3188999 на NatasaNedanoska: Отстрант е шаблонот за никулец без потреба.)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија: Грчки писатели]]
[[Категорија: Комедиографи]]