Отвори го главното мени

Промени

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
{{Нобелова награда за литература}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Есеисти]]