Разлика помеѓу преработките на „Џон Максвел Куци“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Робот: ја менува пренасочената категорија Лингвисти во Јазичари)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Нобелова награда за литература}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Есеисти]]