Разлика помеѓу преработките на „Меркосур“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Во [[2005]] колумбискиот претседател [[Алваро Урибе]], го потпиша законот со кој се ратификува соработката со Меркосур, и им дава на колумбиските продукти пристап до пазар од 230 милиони луѓе.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Трговски блокови]]