Разлика помеѓу преработките на „Демокрит“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* Учебник по философија за четврта година по гимназиско образование.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Грчки философи]]