Разлика помеѓу преработките на „Аденски Залив“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Заливи]]