Разлика помеѓу преработките на „Василиј I Македонецот“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q41592 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Македонска династија]]
[[Категорија:Родени во 811 година]]