Разлика помеѓу преработките на „Алкан“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Јаглеводороди}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Алкани|*]]
[[Категорија:Јаглеводороди]]