Разлика помеѓу преработките на „Карсон Сити“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q40881)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.VirginiaAndTruckee.com Шината Вирџинија и Траки: Информации за оваа историска шина.]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Невада]]
[[Категорија:Главни градови на американските сојузни држави]]