Разлика помеѓу преработките на „Стоунхенџ“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Во списокот на УНЕСКО бил вклучен во [[1986]] година.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Светско наследство во Обединетото Кралство]]
[[Категорија:Туристички атракции во Вилтшир]]