Разлика помеѓу преработките на „Кристијан Хајгенс“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Хајгенс, Кристијан}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Холандски математичари]]
[[Категорија:Холандски астрономи]]