Разлика помеѓу преработките на „Совет за безбедност на ООН“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Совет за безбедност на ОН на Совет за безбедност на ООН презапишувајќи врз пренасочување)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* Игор Јанев, Statutary order of International Organizations, Institute of Political Studies, Belgrade, 2009, ISBN 978-86-7419-191-0
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Институции на ООН]]