Разлика помеѓу преработките на „АК-47“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(→‎Надворешни врски: {{Commonscat|AK-47}})
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://world.guns.ru/assault/as01-r.htm Автомат Калашникова АК АКС АКМ АКМС] {{ru}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Пушки]]
[[Категорија:Оружје]]