Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* В. В. Євченко, ''Готська мова'', Житомир, 2002
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Готски јазик| ]]
[[Категорија:Источногермански јазици]]