Разлика помеѓу преработките на „Фејсбук“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Цукерберг -> Закерберг)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{микроблогирање}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Друштвено вмрежување]]
[[Категорија:Мрежни места]]