Разлика помеѓу преработките на „Санто Доминго“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (oтстранета Категорија:Доминиканска Република со помош на HotCat)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Главни градови на Северна и Средна Америка}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Главни градови во Средна Америка|Санто Доминиго]]
[[Категорија:Градови во Доминиканска Република]]