Разлика помеѓу преработките на „Ростислав (кнез)“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.27) и вратена ревизијата 3026657 на MacedonianBoy)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Западни Словени]]