Разлика помеѓу преработките на „Кјото“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Кјото, главната улица, 1891 година)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Јапонија]]
[[Категорија:Кјото| ]]