Разлика помеѓу преработките на „Тигрињски јазик“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Семитски јазици}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Семитски јазици]]
[[Категорија:Јазици во Етиопија]]