Разлика помеѓу преработките на „Гагауски јазик“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q33457)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{алтајски јазици}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Гагаузи]]
[[Категорија:Турски јазици]]