Разлика помеѓу преработките на „Финска“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на 87.63.80.142 (разговор), вратено на последната верзија на Dexbot)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Финска]]
[[Категорија:Држави во Северна Европа]]