Разлика помеѓу преработките на „Усќудар“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Одбиена последната промена во текстот (од Yavukluantonio) и вратена ревизијата 2966307 на Addbot)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Coord|41|01|N|29|02|E|display=title|region:TR_type:city_source:GNS-enwiki}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Босфор]]
[[Категорија:Населени места во покраината Истанбул]]