Разлика помеѓу преработките на „Фотон“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
==Литература==
*Физика за IV година - Александар Андоновски.
{{Нормативна контрола}}