Разлика помеѓу преработките на „Мозарапски јазик“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Романски јазици}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Мртви јазици во Европа|М]]
[[Категорија:Романски јазици]]