Разлика помеѓу преработките на „Фока (византиски цар)“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Јустинијанова династија]]
[[Категорија:Византиски императори од 7 век]]