Разлика помеѓу преработките на „Аминта III“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на Maymaysxd (разговор), вратено на последната верзија на Kiril Simeonovski)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Кралеви на Античка Македонија}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
[[Категорија:Аргеадска династија]]