Разлика помеѓу преработките на „Галилео Галилеј“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на 89.205.43.223 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тиве...)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Галилеј, Галилео}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Италијански физичари]]
[[Категорија:Италијански астрономи]]