Ерик Дејн: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q299421 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Ерик Вилијам Дејн ([[англиски]]:''Eric William Dane'') (роден {{роден на|9|ноември|1972}}) е американски актер, добро познат по улогата како д-р [[Марк Слоун]] во ''[[Вовед во анатомија]]''. Тој исто така е добро познат и по споредната улога во хит серијата ''[[Волшебнички]]'' како Џејсон Дин, љубовен интерес за време не повеќе сезони на една од главните хероини Фиби Халивел.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Американски глумци]]