Теофан Исповедник: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
сНема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Римокатолички светци од Грција]]
[[Категорија:Светци од Анадолија]]