Разлика помеѓу преработките на „Клод Моне“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Моне, Клод}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Француски сликари]]
[[Категорија:Импресионистички сликари]]