Разлика помеѓу преработките на „Филмска теорија“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [[Структуралистичка филмска теорија]]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Филмска теорија| ]]
[[Категорија:Филм|Теорија]]