Разлика помеѓу преработките на „Змитрок Бјадула“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(Создадена страница со: {{Infobox scientist | name = Змитрок Бјадула | image = Zmitrok Byadulya.jpg | birth_date = {{birth date|1886|4|23|df=y}} | bi...)
 
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
== Надворешни врски ==
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бјадула, Змитрок}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Белоруски Евреи]]
[[Категорија:Белоруски поети]]