Разлика помеѓу преработките на „Џерси Сити (Њу Џерси)“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 53 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q26339 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
'''Џерси Сити''' ({{lang-en|Jersey City}}) е град вo [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Њу Џерси]]. Овој град според статистиките во [[2006]] година, има 242 389 жители, што го прави најголем град во Њу Џерси после [[Њуарк, Њу Џерси|Њуарк]], и 77-ти град по број на жители во [[САД]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Њу Џерси]]