Разлика помеѓу преработките на „Рокселана“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Ризница-врска|Roxelana}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Валиде султан]]
[[Категорија:Починати во Отомански Константинопол]]