Корнски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 8 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Келтски јазици}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Корнски јазик|Корнски јазик]]
[[Категорија:Келтски јазици]]