Разлика помеѓу преработките на „Органометална хемија“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q237200 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Гранки на хемијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Органометална хемија| ]]
[[Категорија:Органска хемија]]