Разлика помеѓу преработките на „C Sharp“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Отстрането уредувањето на 78.157.0.140 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{commonscat|C Sharp}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Програмски јазици]]