Разлика помеѓу преработките на „Солт Лејк Сити“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://www.Untraveledroad.com/USA/Utah/SaltLake/Saltlake.htm Виртуален приказ на градот]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Главни градови на американските сојузни држави]]
[[Категорија:Градови домаќини на Зимските олимписки игри]]