Разлика помеѓу преработките на „Ромул и Рем“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
'''Ромул''' бил првиот Римски крал.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Римска митологија]]
[[Категорија:Римско Кралство]]