Разлика помеѓу преработките на „Меѓународна фонетска азбука“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 113 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q21204 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
'''Меѓународната фонеска азбука''' (МФА) е систем од знаци за фонетска и фонолошка [[транскрипција (лингвистика)|транскрипција]] осмислена од [[Меѓународна фонетска асоцијација|Меѓународната фонетска асоцијација]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:МФА| ]]
[[Категорија:Фонетски азбуки]]