Виборг (Данска): Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 8 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://viborg.dk/ viborg.dk Официјална веб-страна на Виборг]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Данска]]