Разлика помеѓу преработките на „На Запад ништо ново“

embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not featured)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
''На Запад ништо ново'' се смета за еден од најдобрите воени [[роман]] на сите времиња, а [[Ерих Марија Ремарк]] со него го заклучува своето место во литературниот пантеон како мајстор на контрастот меѓу хоророт на војната и спокојната природа.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Романи]]
[[Категорија:Германски романи]]