Разлика помеѓу преработките на „Епоним“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [[Жилет]] - (Кинг Камп Жилет, американски бизнисмен)
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Лексикологија]]