Разлика помеѓу преработките на „Преодни метали“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 65 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q19588 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{Компактна табела на периодниот систем на елементите}}
{{Нормативна контрола}}