Разлика помеѓу преработките на „Анаероб“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
'''Анаероб''' е [[организам]] кај кој процесот на [[дишење]] се одвива во отсуство на [[кислород]]. Мал број организми (како [[анаеробни бактерии]]) живеат во анаеробни услови.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Биологија]]