Разлика помеѓу преработките на „Земун“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
'''Земун''' е град во [[Србија]] и е еден од 17-те општини што се во состав на градот [[Белград]]. Зафаќа површина од 153,56 км2 и има 145.751 жители.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Белградски општини]]