Разлика помеѓу преработките на „Висока порта“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 28 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q18871 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Отоманска-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Управување со Отоманската империја]]
[[Категорија:Порти]]