Разлика помеѓу преработките на „Голем везир“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Османлиска империја}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Турски титули]]
[[Категорија:Управување со Отоманската империја]]