Разлика помеѓу преработките на „Десеттобој“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* Втор ден: 110 м со пречки, [[фрлање диск]], [[скок со стап]], [[фрлање копје]], 1500 м.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Спортови]]
[[Категорија:Атлетика]]