Разлика помеѓу преработките на „Кано“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 43 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q182984 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Кано е заменет како владин центар за северниот регион на Нигерија од Кадуна. Овој град е можеби најактивниот политички град (и област) во земјата, кадешто сите (освен жените и децата) активно учествуваат во [[политика]]та.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Нигерија]]